Ploty na klíč - Dodávky a montáž veškerého druhu oplocení

Betonové deskové ploty - bez-základový plotový systém

  • Zdarma zpracujeme a zašleme naší závaznou cenovou nabídku. 
  • Nabízíme odbornou montáž betonových plotů "Na klíč" našimi zaměstnanci včetně demontáže, odvozu a likvidace starého oplocení  s plnou zárukou na materiál a montáž. 
  • Při montáži betonových desk. plotů jednotlivé desky klínkujeme a tmelíme příp. vzniklé spáry mezi deskami. Zamezujeme tak možnosti vibrováni desek při věrtném počasí.  
  • Zajišťujeme  prodej všech komponentů pro stavbu betonových plotů koncovým zákazníkům i stavebním firmám.

   Systém oplocení se skládá z betonových desek o stejné délce 200 cm a tloušťce 4,5 cm. desky jsou obdélníkové - plné nebo děrované o výšce 50 a 25 cm nebo obloukové - plné nebo děrované o výšce 50 cm na krajích a  61 cm ( výška v oblouku). Desky jsou kotveny ve sloupcích, které mají z každé strany drážku pro jednoduché nasunutí desek. Sloupky jsou dodávaný jako průběžné ( 2 drážky ), rohové ( 2 drážky 90 st.)  a koncové ( 1 drážka )  o nadzemní výšce  100 -250 cm - rozumí se výška drážky pro uložení desek ( délka části sloupku pro uložení do země se neuvádí - je 40 - 70 cm podle výšky sloupku) . Z nabízených komponentů lze postavit oplocení jakéhokoli tvaru a výšce od 100 - 250 cm resp. 261 cm pokud je použita oblouková deska. Jednotlivé komponenty lze vzájemně kombinovat a můžete vytvořit ploty plné , které zajistí Vaše maximální soukromí a ochranu , nebo můžete použít desky průhledné popř. jejich kombinaci. Desky lze také skládat střídavě rubovou a lícovou stranou do šachovnice apod. 

   Další možností je provedení s betonovými deskami a sloupky v kombinaci s dřevěnou nebo  kovovou výplní  z naší nabídky nebo podle Vašeho návrhu.

   Betonové deskové ploty lze také doplnit o branky a brány dvoukřídlé nebo posuvné.

Výšku  nadzemní části plotu lze navrhnout od 1 do 2,5 m    ( resp. 2,61 m je li poslední  deska oblouková )  po 0,25 m.  Délka  je násobkem 2 m ( nutno připočíst  4 cm tl. sloupku )  Desky a sloupky lze libovolně krátit na délku ( na výšku se nedoporučuje, poškodí se ocel. výztuž ) 

Použití

Betonové deskové ploty jsou primárně určeny k oplocení domů, zahrad, průmyslových a zemědělských objektů, garážová stání, sklady, protihlukové bariéry, kotce a výběhy pro zvířata, kompostery , přístřešky na popelnice ap.

V naší nabídce jsou desky s jednostranným 3D profilem - štípaný kámen, prkno, cihla, nebo oboustranné desky, s jedním 3D profilem a druhá strana je strukturována vymačkávaným profilem kámen nebo mozaika.

Barevné provedeni 

V naší nabídce jsou desky v barvě přírodní ( šedá ), písková, červená a grafitová. Desky lze samozřejmě opatřit jakýmkoli nátěrem určeným pro úpravu betonu.

Desky a sloupky lze při montáži jednoduše upravovat podle potřeb kot. pilou s řezným kotoučem na beton.

Novinkou r. 2019 je možnost kombinace betonových desek s kovovými nebo dřevěnými výplněmi z naší nabídky nebo možností výroby podle Vašeho návrhu.

Složení

Desky a sloupky jsou vyrobeny z vibrovaného jakostního betonu s použitím cementu 42,5 R, kameniva a průmyslové armatury.

Protože beton pro výrobu desek a sloupků je tvořen z čistě přírodních materiálů, může v důsledku různých faktorů (nejčastěji povětrnostních podmínek) působících při výrobě či skladování betonových plotů docházet ke kolísání vlastního přirozeného složení betonu nebo vystoupení volného vápna obsaženého v cementu na povrch betonového plotu - tzv. výkvět. Zabránit vzniku drobných barevných odlišností a vápenných výkvětů v souhrnu působení všech negativních vlivů je i za použití nejpokrokovějších chemických přísad nemožné. Barevné rozdíly a výkvěty mohou mít různou intenzitu, v žádném případě však nemají vliv na kvalitu a užitné vlastnosti betonového plotu. Případné barevné rozdíly a vápenné výkvěty proto není možné považovat za vadu zboží. Působením povětrnostních vlivů a běžným mechanickým namáháním zpravidla dojde časem k vyrovnání barevných rozdílů a zmizení výkvětů.

Výhody

Cenově dostupný, jednoduchá montáž, bezúdržbový, velké množství kombinací desek, dlouhá životnost, mrazuvzdorný, rozebíratelný

Manipulace s deskami a sloupky

Při manipulaci a převozu dílů betonového plotu je nutné dodržet některá doporučení, aby nedošlo k jejich poškození. Plotové dílce je nutno skladovat, přenášet a převážet pouze ve svislé poloze. Při skladování a převozu je nutné mít pevnou základnu pod deskou a musí být zabezpečená proti pohybu. Při přenášení desku uchopíme za boční strany, ne za ozdobné konce a stále udržujeme svislou polohu desky.

Postup montáže

Vyměříme trasu , kterou povedeme oplocení. Pomocí kolíků vyznačíme místo pro sloupky. Vzdálenost středu sloupků je 205 cm. Pomocí provázku ( nebo nivelačního přístroje ) vyznačíme výšku plotu. Vyhloubíme výkopy pro usazení sloupků min. průměr 30 cm . Sloupky usadíme do hloubky dle zvolené výšky plotu, zajistíme v kolmé poloze a provedeme jejich zabetonování. Správnou rozteč zajistíme vložením latě o délce 201 cm. Lať musí být volná Zabetonujeme všechny sloupky. Při betonování musíme dát pozor na dodržení správné výšky, kolmosti a rozteče sloupků. Po zatuhnutí betonu vkládáme desky podle zvoleného duhu plotu. Po vložení 1 desky je nutno zkontrolovat vodováhou rovinu , v případě nerovnosti vyrovnáme spodní desku pomocí klínků. Po nasunutí všech desek provedeme jejich zajištění v drážce sloupků pomocí kolíčků, tmelu nebo betonového potěru. Takto zpevníme celé oplocení a zamezíme případným vibracím desek při větrném počasí.