II VERMILLION  ( D2)


III TODRA ( písková)


IV ANATOLIA (šedopísková)


V WADI RUM  (světle hnědá)


VI COLCA ( tmavě hnědá) 


VII GIBRALTAR ( šedo bílá)


VIII DOVER  ( Bílá) 


IX Lanzarite ( grafitová)


X UTAH ( topaz)


XI TASMAN (bílo grafitová)

 

Obklady ze štípaného betonu

Katalog obkladů 2016  

Betonové obkladové pásky  od f.Drewbet  jsou určené pro použití  v interiérech i exteriérech pro úpravu svislých ploch, jako jsou stěny, sloupy, bary, pulty, krby, podezdívky plotů nebo  pro úpravu fasád domů.  Ušlechtilé a velmi praktické užitné vlastnosti těchto  výrobků jsou  výbornou alternativou pro ty, kteří hledají moderní řešení svého bydlení. Snadná montáž  dlouhodobá  trvanlivost , odolnost vůči mrazu - vyrábí se v 11 odstínech..
Vlastnosti obkladu :
   Skvěle se hodí pro úpravu stěn, sloupů, schodišť  ve veřejných prostorách s vysokým provozním zatížením. Obklady jsou odolné proti vlhkosti, oteru a zašpinění . výborně se hodí pro venkovní použití v oblastech s vysokou vlhkostí vzduchu, povrch může  být v neustálém  neustálém kontaktu s vodou. ( koupelny, lázně a salony krásy , solné jeskyně). Jsou mrazuvzdorné s odolností proti nízkým teplotám, je ideální pro venkovní použití, jako například:. terasy, balkony, obložení stěn -  Izolační hluk má vlastnosti rozptylující hluk, proto se používá v  konferenčních místnostech, nahrávacích studií a hodebních klubů. Tento materiálje je ideální k použití v blízkosti tepených  zdrojů - kamen, krbů, tep. zářičů a pod., aniž by hrozilo riziko  přehřátí materiálu.
 
Barevné provedení :

Gibraltar  VII
  Dover VIII  Petra D1-I
Colca  VI   Todra III  Vermilion D2 - II
Canyon XI Tongario X  Wadi  Rum V
Anatolia IV  Lanzarote IX  

    

Barva a struktura:

Úprava a realizace :
   Obklady lze  ukládat  ve vodorovné i svislé poloze  se spárou i bez spáry .Řezání obkladů se provádí  s úhlovou bruskou s diamant. kotočem  popř.  kladivem, kdy se obklad upraví do požadovaného tvaru. Otvory v obkladech lze provádět  vrtačkou opatřenou  nástrojem pro vrtání do betonu. Obklady se lepí  na  zpevněný povrch zbavený prachu po aplikaci penetrace  mrazuvzdorným  lepidlem na obklady (Flex). Pro dosažení optimálního  výsledku a barevné vyrovnanosti je třeba při realizaci odebírat  obklady střídavě z nekolika balení. Okolní teplota při montáži a 48 hod. po montáži by se měla pohybovat od  +5 do + 25 ° C.  Obklady lze po nalepení a očištění naimpregnovat popřípadě upravit jakoukoli barvou na beton. Obklady lze  čistit jakýmikoli úklidovými prostředky.Zakončení rohů je možno provést dvěma způsoby :
překládání střídavě do "(záložek)". Pro získání přirozeného vzhledu se vyčnívající hrana upraví - srazí oklepáním  kladívkem.
na kontakt , styčné plochy  se upraví řezáním  na požadovaný úhel a hrana se upraví oklepem kladívkem do přirozeného tvaru.

Způsoby realizace :

bez spáry                                                         se spárou