Při zakoupení  betonového plotu včetně montáže naší firmou získáte nejen plnou záruku, ale slevu 10 % na materiál.

Betonové deskové ploty

 

Typy nabízených betonových plotů

Použití 

  • Oplocení  domů , zahrad,  průmyslových a zemědělských objektů
  • Garážová stání, sklady
  • Protihlukové bariéry
  • Kotce a výběhy pro zvířata 
  • Kompostery  
 

Systém oplocení

Systém oplocení  se skládá z betonových desek o stejné délce 200 cm a tloušťce 4,5 cm. Desky jsou obdélníkové - plné nebo děrované  o výšce 50 a 25 cm nebo obloukové - plné nebo děrované o výšce 61 cm ( výška v oblouku).  Desky jsou kotveny ve sloupcích, které mají  z každé strany drážku pro jednoduché nasunutí desek. Sloupky jsou dodáváný jako průběžné , rohové a koncové o délce 100 -250 cm . Z nabízených komponentů lze postavit oplocení  jakéhokol tvaru a výšce od 100 - 250 cm resp. 261 cm pokud je použita oblouková deska. Jednotlivé komponenty lze vzájemně kombinovat a můžete vytvořit ploty plné , které zajistí Vaše maximální soukromí a ochranu , nebo můžete použít desky pruhledné popř. jejich kombinaci. 

Nabízíme desky s jednostranným dezénem - štípaný kámen, prkno, cihla, nebo oboustranné desky se dezénem štípaný kámen a mozaika.

Barevné provedeni : Desky jsou výrábeny v základním šedém provedení nebo v barvě pískové. Desky lze samozřejmě opatřit jakýmkoli nátěrem určeným pro úpravu betonu. 

Desky a sloupky lze při montáži jednoduše upravovat podle potřeb  kot. pilou s řezným kotočem na beton.   

Novinkou r. 2015 je možnost kombinace betonových deseka se  dřevem. Více ve fotogalerii našich realizací.

Složení

Desky a sloupky jsou vyrobeny z vibrovaného jakostního betonu  s použitím cementu 42,5 R, kameniva a průmyslové armatury. 
Protože beton pro výrobu desek a sloupků  je tvořen z čistě přírodních materiálů, může v důsledku různých faktorů (nejčastěji povětrnostních podmínek) působících při výrobě či skladování betonových plotů docházet ke kolísání vlastního přirozeného složení betonu nebo vystoupení volného vápna obsaženého v cementu na povrch betonového plotu - tzv. výkvět.
Zabránit vzniku drobných barevných odlišností a vápenných výkvětů v souhrnu působení všech negativních vlivů je i za použití nejpokrokovějších chemických přísad technologicky je nemožné. Barevné rozdíly a výkvěty mohou mít různou intenzitu, v žádném případě však nemají vliv na kvalitu a užitné vlastnosti betonového plotu.
Případné barevné rozdíly a vápenné výkvěty proto není možné považovat za vadu zboží. Působením povětrnostních vlivů a běžným mechanickým namáháním zpravidla dojde časem k vyrovnání barevných rozdílů a zmizení výkvětů. 

Výhody

Jednoduchá montáž,  velké množství kombinací jednotlivých desek
Dlouhá životnost , bezúdržbový , mrazuvzdorný 
Rozebíratelný
Cenově dostupný

Manipulace s deskami a sloupky

Při manipulaci a převozu dílů betonového plotu je nutné dodržet některá doporučení, aby nedošlo k jejich pokození. Plotové dílce je nutno skladovat, přenášet a převážet pouze ve svislé poloze. Při skladování a převozu je nutné mít pevnou základnu pod deskou a musí být zabezpečená proti pohybu. Při přenášení desku uchopíme za boční strany, ne za ozdobné konce a stále udržujeme svislou polohu desky.

Postup montáže

Vyměříme trasu , kterou povedeme oplocení. Pomocí kolíků vyznačíme  místo  pro sloupky. Vzdálenost středu sloupků je 205 cm. Pomocí provázku vyznačíme výšku  plotu.
Vyhloubíme výkopy pro uzasení sloupků . Sloupky  usadíme  do hloubky dle zvolené výšky plotu, zajistíme v kolmé poloze a provedeme jejich zabetonování. Správnou rozteč zajistíme vložením latě o délce 200 cm. Zabetonujeme všechny sloupky. Při betonování musíme dát pozor na dodržení správné výšky , kolmosti a rozteče sloupků. Po zatuhnnutí betonu vkládáme desky podle zvoleného duhu plotu.  Po vložení 1 desky je nuto zkontrolovat vodováhou rovinu , v případě norovnosti vyrovnáme spodní desku pomocí kolíčků.
Po nasunutí všech desek provedeme jejich zajištění v drážce sloupků pomocí kolíčků, tmelu nebo betonového potěru. Takto zpevníme celé oplocení a zamezíme případným vibracím desek při větrném počasí.

 

Příklad použití betonovách desek ke stavbě skladové haly , garáže , přístřešku na auto , popelnice apod.